Митне оформлення

Митне оформлення — це виконання митним органом дій (процедур), які пов’язані із фіксуванням результатів митного контролю товарів і транспортних засобів, що  переміщуються через митний кордон України, і мають юридичне значення для подальшого використання цих товарів і транспортних засобів. Лише після закінчення митного оформлення товари можуть бути звільнені від митного контролю.
Митне оформлення товарів і транспортних засобів передбачає процедуру декларування – заявлення за встановленою формою точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Митне оформлення розпочинається після подання митному органу митної декларації, а також усіх необхідних для здійснення митного контролю та оформлення документів відомостей щодо товарів і транспортних засобів,які підлягають митному оформленню.
Засвідчення митним органом прийняття товарів, транспортних засобів та документів на них до митного контролю та митного оформлення здійснюється проставленням відповідних відміток на митній декларації та товаросупровідних документах. Митне оформлення здійснюється митним органом, як правило, протягом однієї доби з часу пред’явлення товарів і транспортних засобів, що підлягають митному оформленню, подання митної декларації та всіх необхідних документів і відомостей.
Митне оформлення вважається завершеним після виконання митним органом митних процедур, відповідно до заявленого митного режиму. Відповідно до мети переміщення товарів через митний кордон України запроваджуються такі види митного режиму: імпорт; реімпорт; експорт; реекспорт; транзит; тимчасове ввезення (вивезення); митний склад; спеціальна митна зона; магазин безмитної торгівлі; переробка на митній території України; переробка за межами митної території України; знищення або руйнування; відмова на користь держави. Декларант самостійно визначає митний режим товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України.