Нетарифне регулювання

Компанія “Марвін” надасть консалтингові послуги з отримання дозвільної документації, пов’язаної з митним оформленням:

• Сертифікація продукції в системі УкрСЕПРО;
• Отримання висновків з метрології;
• Сертифікати походження товарів;
• Отримання дозволу від Служби Безпеки України;
• Отримання висновків СЕС;
• Екологічний та радіологічний контроль.

Сертифікація

Сертифікація УкрСЕПРО – це процедура, спрямована на підтвердження відповідності стандартам якості даних товарів і послуг.

Сертифікат УкрСЕПРО – це документ, який підтверджує, що товари відповідають діючим стандартам якості в Україні, і є аналогом сертифікату міжнародного зразка серії ISO 9000.
Процедура сертифікації включає в себе ряд тестів і випробувань, за результатами яких і видається сертифікат відповідності міжнародного чи державного зразка.
Видача сертифікатів у системі УкрСЕПРО проводиться відповідно до «Порядку митного оформлення імпортних товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації в Україні».
Сертифікат відповідності – це важливий документ, який необхідний при оформленні товарів на митниці і може бути причиною відмови у пропуску того чи іншого товару на територію країни.

Метрологія

Коли товар ввозиться на територію України, при оформленні документів на митному кордоні, ряд товарів потрапляють під Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність». У цьому випадку потрібно висновок, яке підтверджує те, що товар відповідає вимогам цього закону.
Висновок держстандарту про метрологічну атестацію товару можна отримати за результатами проведення процедури метрологічної експертизи технічної документації на ввезені товари вимірювального призначення. Існують випадки, в яких висновок Держстандарту доповнюється приписом. Такий припис містить повну і достовірну інформацію про те, що дана техніка вимірювального призначення, яка ввозиться в країну, поставлена ​​на облік відповідним органом даного призначення.
Видачу висновків для митного оформлення засобів вимірювальної техніки проводять органи, у складі яких є підрозділ з метрології, залежно від місця розташування митниці, яка займається оформленням даних товарів. Наприклад, для Києва і Київської області укладення про метрологічну атестацію для митного оформлення ЗВТ видає ДП “Укрметртестстандарт”.

Сертифікат походження

Сертифікат походження підтверджує країну, в який товар був повністю вироблений або підданий достатній обробці, потрібно, як правило, митними органами країни-імпортера з метою здійснення тарифних і нетарифних заходів регулювання ввезення товару на митну територію відповідної країни.
Сертифікати походження товарів необхідні у випадках, якщо це передбачено відповідними зовнішньоторговельними контрактами, що укладаються сторонами, національними правилами країни-імпортера, міжнародними угодами, учасниками яких є сторона експорту і сторона імпорту товару.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 225 від 25.02.03 Торгово-промисловій палаті України та її регіональним палатам надано право підтверджувати походження українських товарів і видавати сертифікати походження, у тому числі міжнародної форми.

Узгодження можливості оформлення імпортних вантажів з органами СБУ

Висновок Служби Безпеки України надається митним структурами в процесі митного оформлення товарів, які класифікуються, як спеціальні технічні засоби або засоби захисту інформації, з урахуванням його характеристик або властивостей.
Під категорію спеціальних технічних засобів потрапляють апаратура, обладнання, прилади, пристрої, та вироби, які створені для збору інформації в прихованій формі, або ж технічні засоби із застосуванням спеціального ПЗ, які створені в цих же цілях.
Коли відбувається виявлення товарів спеціального призначення, занесених в контрольні списки, митні органи передають інформацію до Служби Безпеки України. У разі переміщення засобів захисту інформації, отримані дані направляються в Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації СБУ, або в їх регіональний підрозділ.

Отримання висновків СЕС

Санітарно-епідеміологічний висновок (СЕС) або гігієнічний сертифікат це документ спеціального призначення, який є офіційним оглядом відповідності заявленої продукції санітарно-гігієнічним нормам і вимогам. Санітарно-епідеміологічний висновок МОЗ є офіційним підтвердженням безпеки продукції для здоров’я і життєдіяльності людини. Також даний сертифікат вказує на те, що заявлені товари не надають несприятливого і руйнівного впливу на навколишнє середовище.
Висновок СЕС видає Державна санітарно-епідеміологічна служба України після проведення експертизи продукції (умов виробництва, технічних умов) на підставі протоколу випробувань і пред’явлених документів.

Екологічний та радіологічний контроль

Згідно зі статтею 319 Митного кодексу України товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю, можуть підлягати, зокрема, державному екологічному контролю.
Міністерство охорони навколишнього природного середовища України є одним з профільних в системі і нетарифного політики при екологічному контролі. Також дане міністерство видає висновки і пояснювальні листи в питаннях екологічного контролю для подальшої процедури ліцензування.

Ряд товарів, в основному це електронна та електротехнічна група 85, потрапляє під контроль на предмет використання радіочастотного ресурсу України, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних пристроїв і випромінюючих пристроїв. Такий контроль здійснює Український державний центр радіочастот шляхом видачі дозволів і листів пояснень.

Основним завданням радіологічного контролю є виявлення під час переміщень автомобілів и перевезень вантажів через територію України радіаційно-небезпечних об’єктів і продукції, яка за своїми показниками радіаційної безпеки не відповідає вимогам нормативних документів України, з метою попередження негативного впливу іонізуючого випромінювання на навколишнє середовище і людей.

Компанія “Марвін” надає широкий спектр послуг, спрямований на отримання дозвільної документації. Фахівці компанії мають великий досвід успішної співпраці з сертифікаційними центрами, випробувальними лабораторіями, НДІ, мають чіткий алгоритм дій, що дозволяє надавати своїм клієнтам високоякісні послуги.

Співпрацюючи з нашою компанією, Ви можете завжди бути впевнені у своїх перевагах, ми гарантуємо Вам:

  • високу оперативність;
  • індивідуальний підхід;
  • надійність і конфіденційність.