Електронне декларування

У сучасному світі високих інформаційних технологій та нововведень удосконалюються і методи митних процедур. Після об’єднання митної та податкової IT-інфраструктури електронне декларування набагато спростилося. Удосконалення митних операцій проводиться шляхом впровадження та використання інформаційних технологій і дозволяє митному брокеру проводити декларування вантажів в електронному вигляді у всіх митних режимах.

Здійснити електронне декларування товарів і транспортних засобів може як учасник зовнішньоекономічних операцій, наприклад, це може бути підприємець, якому належать товари так і уповноважений ним митний брокер.

Електронне декларування дозволяє значно скоротити час, що витрачається на здійснення митної операції щодо товарів, а саме:

  • скорочення паперового документообігу;
  • прискорення митних операцій та митний контроль вантажів.

Електронне декларування вантажів виконується із застосуванням електронного митної декларації та інших електронних документів, встановлених законодавством.

Електронна митна декларація являє собою електронний документ з набором полів і форм, які відповідають декларації в паперовому вигляді, і завіряється він електронним цифровим підписом особи, яка його склала.

Згідно з вимогами Митного кодексу України митна декларація та інші документи, оформлені і в паперовому та в електронному вигляді, мають однакову юридичну силу.

Відповідно до законодавства, Державна митна служба України (ДМСУ) визначає формат електронної митної декларації, кодування символів, засоби пересилання, а також інші електронні документи, які необхідні для здійснення митного контролю та оформлення.

Електронна митна декларація вважається оформленою, коли в ній стоїть відмітка про завершення митного оформлення підтверджена електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, який завершив митне оформлення.

Варто звернути увагу на той факт, що тільки ті компанії та підприємці, які перебувають на обліку в митних органах і мають електронний підпис, можуть скористатися декларуванням товарів за допомогою електронного митного декларування.

Компанія “Марвін” надаємо послуги оформлення та подання електронної вантажної митної декларації в усі митні органи України, а також надає допомогу в отриманні електронно-цифрового підпису, що є обов’язковим при електронному декларуванні.

Наша компанія піклується про своїх клієнтів і пропонує найсучасніші та ефективні засоби вирішення питань на митниці.