Якщо Ви плануєте імпортувати сільгосптехніку з-за кордону, тоді Вам потрібно заздалегідь продумати і подбати про процес митного оформлення даного виду товару. Митне оформлення сільгосптехніки індивідуальний процес і має свою специфіку. Багато в чому час оформлення і результат залежатиме від досвіду фахівця, який буде цим займатися і від якості підготовки документів. Процес митного оформлення сільгосптехніки проходить у декілька етапів:
- Процес узгодження, підготовки та перевірки документів, а саме: узгодження зовнішньоекономічного контракту, інвойсу, підведення його під Інкотермс-2010, визначення митного коду і тд.;
- попередній розрахунок вартості мита і ПДВ.
- нетарифне регулювання.
2. Складання попереднього повідомлення митному органу.
3. Процес митного оформлення.
Важливим документом, про який варто подбати при укладанні угоди з іноземними компаніями – це договір купівлі-продажу. У цьому договорі необхідно повною мірою і з точністю описати предмет покупки, наприклад: повністю вказати найменування трактора, його технічні характеристики, призначення і комплектацію, серійні номери техніки, двигуна. Вся ця інформація буде враховуватися при правильному визначенні коду УКТЗЕД при його митному оформленні. Необхідно, що б ця ж повна назва була і в супровідних документах на товар, таких як товарно-транспортна накладна, коносамент, інвойс, сертифікат походження та ін.
Другим не менш важливим документом є інвойс. У інвойсі також потрібно вказати ту ж інформацію про товар, що й у договорі купівлі-продажу. Серійний номер техніки і його комплектація повинна з точністю збігатися із зазначеними даними в договорі.
Процес імпортування сільгосптехніки починається з надання попереднього повідомлення митним органам. Згідно із законодавством це повідомлення необхідно подати на митницю до моменту перетину кордону.
Наступний крок – складання вантажної митної декларації. Ця процедура дуже скрупульозна і вимагає від фахівця максимальної концентрації та уваги при роботі з великою кількістю документів.
Перелік документів, які потрібні для митного оформлення:
- товарно-транспортний документ на вантажоперевезення (оригінал);
- облікова картка суб’єкта ЗЕД;
- довідка відсутності валютних цінностей;
- зовнішньоекономічний договір,
- рахунок (інвойс), (оригінал);
- документи для підтвердження митної вартості товарів (оригінал інвойсу, експортна декларація, калькуляція, прайс-лист і тд.);
- документи по нетарифному регулюванню;
- сертифікат походження.
Ці документи є обов’язковими і допомагають підтвердити заявлену вартість товару, а також країну походження. В іншому випадку, товар може бути відправлений на перевірку з ризиком підняття митної вартості.
Залежно від коду УКТЗЕД для митного оформлення сільгосптехніки можуть знадобитися такі дозвільні документи:
- Висновок санітарно-епідеміологічної експертизи.
- Екологічний контроль.
- Відмітка про пройдений радіологічному контролі. Цю процедуру проходять в пункті пропуску через кордон держави. Відмітку про проходження ставлять на товаросупровідних документах.
- Сертифікат відповідності УкрСЕПРО.
- Сертифікат відповідності Держстандарту України.
- Висновок Служби безпеки України (СБУ).
- Дозволи та висновки Укрчастотнагляду.
- дозвіл УкрЦВТ і тп .
Без належного дотримання всіх цих заходів нетарифного регулювання товари не буде випущено митницею, що призведе до значних витрат з боку імпортера. Таким чином, надзвичайно важливо отримати професійну консультацію на найпершому етапі при узгодженні контрактів і всіх інших документів.
Заключний етап у митному оформленні с / г техніки це розрахунок сум та оплата мита.
Згідно з УКТЗЕД, мито на техніку варіюється від 0% до 10% від митної вартості, ПДВ – 20% відповідно. Єдиний збір оплачується в пункті пропуску через державний кордон і розраховується залежно від тоннажу автомобіля, який транспортує с / г техніку.
Специфіка митного оформлення полягає у дотриманні всіх норм і правил, а також в правильному заповненні відповідних документів, необхідних декларацій та накладних. Іноді найменше незнання або помилка в документах тягне за собою значні фінансові втрати, матеріальний і моральний збиток. Саме тому необхідно звертатися до професіоналів, які допоможуть заощадити час, нерви і гроші.
ТОВ “Марвін” здійснює професійні послуги митного оформлення сільгосптехніки, як нової, так і б / у, а також запасних частин.
Завдяки роботі наших фахівців Ви можете уникнути таких ситуацій як простої, штучне збільшення митної вартості, посилений митний огляд та ін.
У своїй практиці ми застосовуємо індивідуальний підхід до кожного клієнта.
Працювати з нами зручно, просто і доступно!