Складання зовнішньоекономічних контрактів

На сьогоднішній день в умовах ринкової економіки багато підприємств націлені вести свій бізнес не тільки на території України, а так само завойовувати нові позиції на міжнародних ринках. Торгова, посередницька та інша підприємницька діяльність на міжнародному рівні здійснюється шляхом оформлення зовнішньоторговельною операцією в письмовій формі, тобто складанням та підписанням зовнішньоекономічних контрактів, в яких фіксуються умови укладання угоди.

Зовнішньоекономічний договір (або контракт) – це угода суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів (партнерів), з метою встановити, змінити або припинити їх взаємні права та зобов’язання у зовнішньоекономічній діяльності.

При укладенні зовнішньоекономічного договору кожна сторона і Продавець, і Покупець зобов’язані дотримуватися вимог власного національного законодавства у цій галузі, тобто підписувати договір, згідно з нормами і правилами, передбаченими в законодавстві її держави. Таким чином, при плануванні введення підприємницької діяльності на міжнародному рівні важливо враховувати особливості взаємодії систем міжнародного і національного права країни, на території якої ведеться комерційна діяльність.

Згідно з чинним законодавством України форма і порядок зовнішньоекономічних договорів регулюються Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та наказом Міністерства економіки від 06.09.2001 року № 201 «Про затвердження положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)».

Однією з найважливіших ланок зовнішньоекономічних операцій є складання контракту. Саме зовнішньоекономічний контракт регламентує умови виконання даної операції, права та обов’язки сторін, а також їх відповідальність у разі невиконання договірних зобов’язань. Зовнішньоекономічний договір – це основний документ контролю, як для договірних сторін, так і для державних органів і структур. Контракт, включає в себе умови перевезення, згідно з правилами Інкотермс-2010. Ці правила передбачають умови поставки, страховку, можливе зберігання та оформлення.

Грамотне і правильне складання контакту допоможе Вам істотно зменшити зусилля і витрати при:

  • проходженні митного контролю та митного оформлення вантажів;
  • визначенні митної вартості товарів.

Зовнішньоекономічний договір повинен відповідати всім вимогам митного законодавства, а також уповноваженого банку, тому перед укладанням договору необхідно отримати професійну консультацію митного брокера.

ТОВ “Марвін” пропонує висококваліфіковану допомогу при складанні зовнішньоекономічних договорів. Досвідчені співробітники компанії, які спеціалізуються на тонкощах зовнішньоекономічної торгівлі, підкажуть, на яких умовах найбільш вигідно здійснювати поставку, проконсультують Вас з усіх правових питань, пов’язаних з міжнародною комерцією, а також допоможуть скласти зовнішньоекономічний контракт відповідно до законодавства України та країни контрагента.

Завдяки практичному досвіду і компетенції співробітників ТОВ “Марвін” зовнішньоекономічні контракти складаються в найкоротші терміни, якісно і професійно.